Select Page

Dijaki zaključnih letnikov se boste kmalu soočili s prijavo na višješolske, visokošolske in univerzitetne študijske programe.

Prijava na visokošolske in univerzitetne študijske programe poteka na dva načina:

  • s prijavo preko digitalnega potrdila,
  • s prijavo preko uporabniškega imena in gesla.

Na naši šoli bo organizirana možnost pridobitve digitalnega potrdila. Postopek pridobivanja digitalnega potrdila SIGEN-CA bo izvedla Upravna enota Zagorje. Digitalno potrdilo SIGEN-CA je za fizične osebe brezplačno. Več informacij o digitalnem potrdilu najdete na: https://www.sigen-ca.si/

O točnem poteku postopka za posamezen oddelek in podrobnejših informacijah boste še obveščeni osebno s strani svetovalne službe. Za polnoletne dijake bo postopek prijave na naši šoli potekal:

– v torek, 16. januarja 2018, 3. in 4. uro.

Pred omenjenim postopkom morate izpolniti Zahtevek za pridobitev digitalnega potrdila:

https://www.sigen-ca.si/dokumenti/Gen-Fiz-DP-2.6.pdf

Izpolnjen in podpisan obrazec na dan izvedbe postopka prinesite s sabo. Poleg omenjenega obrazca s seboj prinesite tudi uradni osebni dokument s sliko, na osnovi katerega je mogoče preveriti identiteto.

Dostopnost